Instalacja Bartłomieja AROBALA Kociemby „Przestrzeń publiczna, przestrzeń wspólnej obecności” rysunek/ikebana

AROBAL – jeden z unnamed (1)najzdolniejszych polskich ilustratorów [wg tygodnika „Wprost” 2011 rok]. Na prośbę braci Waglewskich Arobal zaprojektował grafikę ich nowego albumu “Heavi Metal”, nominowanego do Fryderyka. Warszawski Teatr Dramatyczny zlecił mu wykonanie plakatów do przedstawień “Madame Bovary”, “Don Kiszot”, “Plac Apokalipsa” czy “Glissando”. Ilustracja Arobala ozdobiła również okładkę książkowej wersji “Persony” Krystiana Lupy oraz miesięcznika “ARCHITEKTURA – murator”. Artysta chętnie pracuje z muzykami, architektami. Jego ilustracje dla tygodnika “Wprost” czy “Przekrój” poruszają kwestie społeczno – publiczne.

Na Westival Arobal szykuje specjalny materiał dedykowany Szczecinowi. Nie będzie to jedynie ilustracja ale instalacja przestrzenna wykorzystująca elementy ikebany: patchwork aglomeracji miejskiej w kontekście otaczającej go i egzystującej w nim – przyrody. Wystawa w następnej kolejności prezentowana będzie w Kopenhadze.

Prezentacją prac AROBALA na Westivalu Architektury w Szczecinie chcemy nawiązać do idei przełamywania konwencji – wprowadzić wątek artystyczny, dotyczący architektury w sposób bezpośredni a jednak zupełnie odmienny. Ideą wystawy jest też poszerzenie grona twórców i odbiorców Westivalu o ludzi nie związanych bezpośrednio z architekturą a również kreujących wizerunek miasta oraz budujących jego tkankę kulturową. Pragniemy wykraczać poza granice branżowe i wątki miejscowe.

Kuratorzy wystawy: Patrycja Tokarska i Maciej Gardiasz

Wstęp wolny.

unnamed